Пайка ювелірних виробів

Навіть при акуратному носінні ювелірних прикрас не рідкісним є звернення до майстра з ремонту через поломку.

Пайка ювелірного виробу при ремонті - це найпоширеніша процедура, але саме вимагає особливої ​​акуратності та максимальної точності при здійсненні. У нас працюють найкращі ювеліри Херсона: вони забезпечені якісними матеріалами та спеціальним обладнанням.

Чим відрізняється пайка ювелірних виробів від пайки, яка використовується у побуті?

Ювелірний майстер використовує особливу технологію паяння під час роботи з різними видами металу.

Основні особливості паяння ювелірних виробів виражаються у таких моментах:

- Пайка ювелірних виробів – це виконання певних операцій з дрібними деталями, що формує необхідність спеціального обладнання та різноманітних пристроїв;

- Дрібні деталі ювелірної прикраси мають бути спаяні з максимальною точністю та потрібною міцністю;

- Виконана робота має відновити первісну естетичність ювелірної прикраси;

- Робота з дорогими металами та дорогоцінним камінням вимагає підвищеної акуратності в процесі паяння.

Саме тому паяння ювелірних виробів має здійснювати майстер салону. Не рекомендовано намагатися самостійно відновити прикрасу, яка потребує ремонту, оскільки так можна зіпсувати модель виробу.

Устаткування для паяння ювелірних виробів

Технологія паяння дорогоцінних металів потребує високих температур. З цією метою використовують газополум'яне обладнання, яке швидко нагріває деталі, що з'єднуються, до потрібної температури. В основному це спеціальні установки, які працюють на бензині або газі. Останні, звичайно, більш практичні і часто використовуються через економність та відсутність різкого запаху.

Приготування флюсу для паяння прикраси

Перед паянням рекомендують підготувати поверхню прикраси. Для цього використовують певні хімічні сполуки, що видаляють окисні плівки металу. Крім цього, флюс зменшує силу поверхневого натягу припою у розплавленому вигляді.

Ювеліри використовують 2 види флюсу:

1) Порошок бури, з якого роблять насичений водяний розчин.

2) Кип'ятіння у воді з борною кислотою також є видом флюсу. Тільки застосовується цей спосіб підготовки до паяння тільки для золотих виробів, у яких є домішок нікелю.

Прилюти для паяння ювелірних прикрас

Припій (прилют) – це основний допоміжний матеріал, який сприяє успішному паянню ювелірних прикрас. Ювелірні припої виготовляються із дорогоцінних металів. Їхня класифікація визначається температурою їх плавлення – це від 650 до 1000 °С.

Сплав для ювелірного паяння підбирається індивідуально для кожної прикраси.

У нашому салоні ви зможете отримати якісну послугу з ремонту ювелірних виробів у Херсоні, а у разі потреби паяння виробу ми забезпечимо вас гарантією якості.

Є питання?